عملگر In در sql

عملگر In در اسکیوال برای مشاهده اطلاعات رکوردهايی از جدول به کار می رود که شما مقدار دقيق حداقل يکی از فيلدهای آنرا می دانيد . دستور in در اسکیول برای کوئری های پیچیده در اس کیو ال بسیار کاربردی است.

ساختار این دستور به صورت زیر است : 

SELECT column_name(s)
FROM table_name
WHERE column_name IN (value1,value2,...)

مثال : از جدول Persons مشخصات افرادی را بدهيد که نام خانوادگی آنها رجبی يا یوسفی است :

Select * From  Persons
Where Family IN ( "رجبی" , "یوسفی" );

الناز : سوال
12 0
اگر تعداد مواردی که در لیست جستجو قرار می دهیم زیاد باشد مثلاً در همین مثال شما اگر تعداد اسامی 10 مورد بود چطور می تونیم علامت کوتیشن و طوری وارد کنیم که نیازی نباشه به ازای هر فامیلی علامت کوتیشن و وارد کنیم منظورم اینکه چطور می شه خودش علامت کوتیشن و اضافه کنه چون وقتی تعداد موارد زیاد باشه اضافه کردن علامت کوتیشن کار سختی می شه من الان خودم این مشکل و دارم یه لیست از تعدادی شماره قرارداد دارم چون این شماره قراردادها رو از جای دیگه کپی می کنم و در کوئری ازش استفاده می کنم باید به ازای تک تک موارد کوتیشن و اضافه کنم که این خیلی زمان بر می شه آیا راهی هست که سریعتر این کار انجام بشه ؟
: پاسخ به سوال الناز
10 0
سلام. شماره قرارداد ها را در یک جدول جدید در بانک اطلاعاتی ذخیره نمایید. سپس در قسمت in یک کوئری select برای همان جدولی که شماره قرارداد ها را در آن ذخیره کرده بودید بنویسید تا کد آن قرارداد ها را select کند ، و در واقع خروجی آن select ، ورودی و آیتم های عملگر in بشود. دیگر نیازی به کوتیشن هم نیست با تشکر. سوال خوبی بود
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*
نویسنده : بهاره شکری
تاریخ انتشار : 21/05/1392
تعداد بازدید : 17010
7 / 10
از 3 کاربر