سیستم آمار بازدیدکنندگان

1 / 10
از 2 کاربر

مهمترین مساله بعد از طراحی سایت و ورود اطلاعات در سایت، مسئله ی بازدید کننده های سایت است. همواره مدیران سایت از خود می پرسند سایت ما چقدر بازدید کننده دارد؟

پس یکی از مهمترین ماژول ها، سیستم آمار بازدید کنندگان است.

این ماژول می تواند به دو صورت قرار گیرد :

  1. سیستم آمار در داخل سایت و داخل بانک سایت که مزیت آن اینست که تعداد بازدید را اشتباه نمیزند ولی امکانات آمارگیر های خارجی سایت را که شامل اطلاعات موتور های جستجوگر، سیستم کاربران و ... است را شامل نمیشود.
  2. سیستم آمار گیر خارج سایت. یک سری شرکت ها برای سایت ها سیستم آمارگیری را طراحی کرده اند که کاربران می توانند با استفاده از کد آنها و قرار دادن کد در سایت، آمار سایت را داشته باشند. از مهمترین این سیستم ها، سیستم آمار وبگذر ، پرشین استیت و البته گوگل آنالیتیکز می باشد.

سیستم آمار بازدیدکنندگان

نکته مهم : آمارگیر وبگذر و پرشین استیت تنها مزیتی که نسبت به گوگل آنالیتیکز دارند این اسیت که فارسی می باشد. ولی دقت آنها کم می باشد و سایت را بسیار کند میکنند. در نتیجه تا حد امکان نباید در سایت از این دو آمار گیر استفاده کرد و حتما باید از سیستم آمار گیر گوگل یعنی گوگل آنالیتیکز (google analytics) استفاده کرد که هم چیزی در سایت نشان نمیدهد و هم دقیق و هم سریع می باشد و به خیچ وجه باعث کندی سایت نمی شود.

در نهایت اینکه سیستم آمار بازدید کنندگان باید به صورت ترکیب این دو روش در سایت قرار گیرد و هم از سیستم آمارگیر داخلی تعبیه شود و هم خارجی مانند گوگل آنالیتیکز (google analytics).

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*
دسته بندی طراحی وب سایت