تگ div

تگ div از پر کاربردترین تگ ها در طراحی وب سایت میباشد، این تگ جایگزین بسیار خوبی برای تگ <table> میباشد. تگ table  دارای تگ های اضافه زیادی  از جمله تگ <td>  و تگ <tr> میباشد.

نکته : استفاده از تگ table در طراحی سایت پیشنهاد نمیشود و بهتر است از چینش موزائیکی در طراحی سایت ، بوسیله ی تگ div ، استفاده شود.

کاربردهای تگ div

  • شما میتوانید یک سند HTML را به بخش یا بخشهای مختلفی تقسیم بندی کنید.
  • زمانیکه میخواهید به گروهی از تگ ها یک style  در css اضافه کنید میتوانید تمام این تگ ها را در داخل تگ <div> قرار دهید ، سپس به آن تگ <div> ، استایل مورد نظر خود را اعمال کنید با این روش تمام تگ هایی که در داخل تگ <div> میباشند از این استایل ارث میبرند.

 در مثال زیر  تگ <h3>  و  تگ <p>  ، استایل تگ <div>  را ارث میبرند. 

<div style="color:#0000FF">
<h3>This is a heading</h3>
<p>This is a paragraph.</p>
</div>

rrr :
6 2
merci kheily mamnoon
کیان گیتی گهر :
5 1
فکر می کردم این رو نمیتونم پیدا کنم. مرسی بابت توضیح یکی از مهمترین هاشون البته اگر روی کلیات HTML5 و مقدمات pyton هم مانور بدید ممنونتون میشم ;-)
طراح وب : انتقاد
9 0
با سلام. سایت خوبی دارین.مطالبش آموزندس.اما یه انتقادی دارم اونم اینکه برای کد یه پیش نمایش بنویسین و کد مورد اموزشو کنار کدای دیگه هم به کار ببرین و اینم مطرح کنید که کد کجا باید نوشته شه چون اونایی که میان به این سایتا بیشترشون مبتدی هستن.باتشکر و نهایت سپاس از کد نویسان و دیزاینران سایت پارس سافت.مهندسان گرامی خدا قوت.
مبتدی :
8 0
یه پیش نمایش هم باشه کارتون گل میشه، اگه امکان داره.
داود :
2 0
سلام . خیلی خیلی خیلی کمکم می کنه این سایتتون ه یاد بگیرم . ممنون
دانشجو : بررسی
1 0
خوب دست شما درد نکنه
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*
7 / 10
از 11 کاربر