تگ محدوده فضا Div

7 / 10 از 11 کاربر

تگ div

تگ div از پر کاربردترین تگ ها در طراحی وب سایت میباشد، این تگ جایگزین بسیار خوبی برای تگ <table> میباشد. تگ table  دارای تگ های اضافه زیادی  از جمله تگ <td>  و تگ <tr> میباشد.

نکته : استفاده از تگ table در طراحی سایت پیشنهاد نمیشود و بهتر است از چینش موزائیکی در طراحی سایت ، بوسیله ی تگ div ، استفاده شود.

کاربردهای تگ div

  • شما میتوانید یک سند HTML را به بخش یا بخشهای مختلفی تقسیم بندی کنید.
  • زمانیکه میخواهید به گروهی از تگ ها یک style  در css اضافه کنید میتوانید تمام این تگ ها را در داخل تگ <div> قرار دهید ، سپس به آن تگ <div> ، استایل مورد نظر خود را اعمال کنید با این روش تمام تگ هایی که در داخل تگ <div> میباشند از این استایل ارث میبرند.

 در مثال زیر  تگ <h3>  و  تگ <p>  ، استایل تگ <div>  را ارث میبرند. 

<div style="color:#0000FF">
<h3>This is a heading</h3>
<p>This is a paragraph.</p>
</div>

rrr :
6 2
merci kheily mamnoon
کیان گیتی گهر :
5 1
فکر می کردم این رو نمیتونم پیدا کنم. مرسی بابت توضیح یکی از مهمترین هاشون البته اگر روی کلیات HTML5 و مقدمات pyton هم مانور بدید ممنونتون میشم ;-)
طراح وب : انتقاد
7 0
با سلام. سایت خوبی دارین.مطالبش آموزندس.اما یه انتقادی دارم اونم اینکه برای کد یه پیش نمایش بنویسین و کد مورد اموزشو کنار کدای دیگه هم به کار ببرین و اینم مطرح کنید که کد کجا باید نوشته شه چون اونایی که میان به این سایتا بیشترشون مبتدی هستن.باتشکر و نهایت سپاس از کد نویسان و دیزاینران سایت پارس سافت.مهندسان گرامی خدا قوت.
مبتدی :
8 0
یه پیش نمایش هم باشه کارتون گل میشه، اگه امکان داره.
داود :
2 0
سلام . خیلی خیلی خیلی کمکم می کنه این سایتتون ه یاد بگیرم . ممنون
دانشجو : بررسی
1 0
خوب دست شما درد نکنه
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*
دانلود فایل آموزش html بصورت word

دانلود فایل آموزش html بصورت word

دانلود فایل آموزش html بصورت فایل word گردآوری شده از مقالات سایت بصورت یک جا آماده ی دانلود می باشد. این فایل به دلیل فرمت باز بودن word آن، مناسب برای تحقیق ها و تغییرات دلخواه می باشد. تمامی مقال ...
دانلود فایل آموزش html بصورت pdf

دانلود فایل آموزش html بصورت pdf

دانلود فایل آموزش html بصورت فایل pdf گردآوری شده از مقالات سایت بصورت یک جا آماده ی دانلود می باشد. تمامی مقالات وب سایت پارس سافت در زمینه ی آموزش html بنا به درخواست کاربران عزیز، بصورت یک جا در ی ...
نویسنده : بهاره شکری
تاریخ انتشار : 09/05/1392
تعداد بازدید : 13115