Lulzsec: تاریخچه مختصر وب سایت های هک شده

10 / 10
از 1 کاربر
مرجع : www.zoomit.ir بازدید : 2376
هفته گذشته گروه هکرهای LulzSec اعلام کردند که این گروه منحل شده است. LulzSec در طی فعالیتش وب سایت های بسیاری را هک کرد و به اطلاعات شخصی کاربران، حساب های بانکی، پست های الکترونیکی و غیره دست یافتند. بعضی اوقات نیز اطلاعات هک شده کاربران را در اینترنت به اشتراک می گذاشتند. بعنوان مثال: 62 هزار ایمیل به همراه رمز عبور را منتشر کردند. این گروه از وب سایت های بازی تا پرتال های دولتی را هک کردند و نش ...
Lulzsec: تاریخچه مختصر وب سایت های هک شده

Lulzsec: تاریخچه مختصر وب سایت های هک شده

هفته گذشته گروه هکرهای LulzSec اعلام کردند که این گروه منحل شده است. LulzSec در طی فعالیتش وب سایت های بسیاری را هک کرد و به اطلاعات شخصی کاربران، حساب های بانکی، پست های الکترونیکی و غیره دست یافتند. بعضی اوقات نیز اطلاعات هک شده کاربران را در اینترنت به اشتراک می گذاشتند. بعنوان مثال: 62 هزار ایمیل به همراه رمز عبور را منتشر کردند. این گروه از وب سایت های بازی تا پرتال های دولتی را هک کردند و نشان دادند که اینترنت خیلی هم امن نیست. درادامه تاریخچه فعالیت کوتاه ولی پر حادثه این گروه را مرور خواهیم کرد.

شایعات حاکی از آن است که برخی از اعضاء گروه LulzSec پس از انحلال گروه به گروه بزرگتر Anonymous پیوسته اند. LulzSec در طی فعالیت کوتاه خود همواره مرکز اخبار امنیتی بود و نظر تمام سایت های خبری را به خود جلب کرده بود. در ادامه مختصر عملکرد این گروه را مشاهده خواهید کرد:

May 7: گروه Lulz Security صفحه Twitter خود را تاسیس کرد و در آن اعلام کرد که حفره امینتی بزرگی را در دیتابیس وب سایت شبکه تلویونی FOT TV پیدا کرده است. LulzSec کمی بعد اطلاعات داخلی و فروش این شبکه را منتشر کرد. فایل خروجی دیتابیس FOX TV شامل آدرس الکترونیکی 73 هزار کاربر این شبکه را می توانید در این آدرس مشاهده نمایید.

May 30: این گروه پس از هک کردن سونی ژاپن و دیتابیس British ATM وب سایت PBS را هک کرد و یک خبر دروغ در آن درج کرد و در آن اعلام کرد که Tupac Shakur زنده است و در نیوزیلند زندگی می کند.

Jun 2: گروه LulzSec اطلاعات شخصی بیش از یک میلیون کاربر سونی را از وب سایت SonyPictures.com بدست آورد این اطلاعات شامل نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل و کوپن های موزیک بود. اطلاعات بیشتر در این رابطه را در وب سایت LulzSec بخوانید.

Jun 3: این گروه هدف خود را بر سایت های دولتی گذاشت و توانست برخی از اطلاعات FBI و تشکل های دیگر دولتی را هک کند. LulzSec توانست بیش از 100 رمز عبور FBI را بدست آورد.

June 10: بیش از 62,000 ایمیل به همراه رمز عبور را بصورت عمومی در فیس بوک و مکان های دیگر منتشر کرد.

Jun 13-20: در این هفته LulzSec بسیار فعال بود و توانست وب سایت مجلس سنای امریکا را هک کند و علاوه برآن بیش از 200,000 اکانت کاربران بازی های آنلاین را هک کرد و بصورت موقت وب سایت CIA را غیرقابل دسترس کرد.

Jun 23: این گروه توانست وب سایت پلیس ایالت آریزونای امریکا را هک کند و اطلاعات محرمانه مربوط به دپارتمان آریزونا را بدست آورد.

منبع: PC World

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر خبرهای فناوری اطلاعات

گوگل به کسی که کروم را هک کند، 20 هزار دلار جایزه می دهد

گوگل به کسی که کروم را هک کند، 20 هزار دلار جایزه می دهد

گوگل جایزه ویژه ای برای شرکت کنندگان در مسابقه Pwn2Own در نظر گرفته است، کسی که بتواند مرورگر وب گوگل یعنی Google Chrome را هک کند مبلغ 20,000 دلار جایزه نقدی دریافت خواهد کرد. مسابقه هکینگ Pwn2Own حد ...
گوگل مشکل امنیتی تماس و تقویم سیستم عامل اندروید را رفع کرد

گوگل مشکل امنیتی تماس و تقویم سیستم عامل اندروید را رفع کرد

همانطور که پیش تر اعلام کردیم حفره امنیتی اندروید در نحوه ارسال و دریافت اطلاعات گزارش شده بود که هکرها را قادر می ساخت به اطلاعات کاربران این سیستم عامل دسترسی داشته باشند. گوگل کمی بعد این مشکل امن ...
امنیت گوشی اندرویدی خود را با برنامه رایگان BitDefender بالا ببرید

امنیت گوشی اندرویدی خود را با برنامه رایگان BitDefender بالا ببرید

BitDefender به طور رسمی آنتی ویروس مخصوص گوشی های اندرویدی خود را به نام BitDefender Mobile Security عرضه کرد. این App به صورت رایگان عرضه می شود و روی همه وسایل اندرویدی که نسخه Android 2.2 به بالا د ...
Lulzsec: تاریخچه مختصر وب سایت های هک شده

Lulzsec: تاریخچه مختصر وب سایت های هک شده

هفته گذشته گروه هکرهای LulzSec اعلام کردند که این گروه منحل شده است. LulzSec در طی فعالیتش وب سایت های بسیاری را هک کرد و به اطلاعات شخصی کاربران، حساب های بانکی، پست های الکترونیکی و غیره دست یافتند. ...