بررسي تلويزيون 46 اينچ سه بعدي C7000 كه در ايران با نام تجاري c7770 به فروش مي رسد

10 / 10
از 1 کاربر
مرجع : www.zoomit.ir بازدید : 2819
اخبار فناوری اطلاعات » صوتی تصویری » اخبار تلویزیون » چهارشنبه 17 مهر 1392 در 41 : 17
تلويزيون 46C7000 سامسونگ كه در ايران با نام تجاري C7770 به فروش مي رسد، داراي ظاهري مناسب است و تصاوير HD و SD را به خوبي نمايش مي دهد. قابليت نمايش سه بعدي در اين تلويزيون خوب است. ولي نمي توان آن را تلويزيوني شاخص، در نمايش تصاوير سه بعدي دانست. اگر قصد خريد تلويزيون سه بعدي داريد به شما پيشنهاد مي كنيم تلويزيوني بزرگتر از 46 اينچ تهيه كنيد.[div class="attention" class2="typo-icon"] مدل C7770 مو ...
بررسي تلويزيون 46 اينچ سه بعدي C7000 كه در ايران با نام تجاري c7770 به فروش مي رسد

بررسي تلويزيون 46 اينچ سه بعدي C7000 كه در ايران با نام تجاري c7770 به فروش مي رسد

تلويزيون 46C7000 سامسونگ كه در ايران با نام تجاري C7770 به فروش مي رسد، داراي ظاهري مناسب است و تصاوير HD و SD را به خوبي نمايش مي دهد. قابليت نمايش سه بعدي در اين تلويزيون خوب است. ولي نمي توان آن را تلويزيوني شاخص، در نمايش تصاوير سه بعدي دانست. اگر قصد خريد تلويزيون سه بعدي داريد به شما پيشنهاد مي كنيم تلويزيوني بزرگتر از 46 اينچ تهيه كنيد.

[div class="attention" class2="typo-icon"] مدل C7770 موجود در كاتالوگ فارسی سام سرویس و يا UA40C7000WR  موجود در سايت سامسونگ ايران و مدل C7000 سايت اصلي سامسونگ.[/div]

پیش از پرداختن به بررسی این تلویزیون جالب است بدانید  نام گذاری محصولات سامسونگ در ایران کاملا با نام گذاری اصلی محصولات در کل دنیا متفاوت است برای نمونه C7000 تلویزیونی که در این بررسی به آن پرداخته شده در ایران C7770 نامیده شده است تا اینجای کار خیلی بد نیست ولی وقتی به لیست تلویزیون ها سام سرویس دقت کردم متوجه شدم که یک مدل تلویزیون با همان نام C7000 وجود دارد که اصلا هیچ ربطی به C7000 اصلی ندارد. اصلا Plasma است.  این استراتژی نام گذاری در محصولات سامسونگ در ایران باعث سردرگمی و گمراهی مشتری می شود. تصور کنید در اینترنت مقالات و بررسی های مختلفی را در مورد محصول خاصی مطالعه کنید و محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای خرید آن به بازار داخلی مراجعه کنید ولی وقتی  مدل محصول مورد نظر خود را به فروشنده بگویید محصول دیگری را به شما نشان دهد چه حالی می شوید؟ سر در گم نمی شوید؟

 • Navigation tip: Hover mouse on top of the right or left side of the image to see the next or previous image respectively.

  You are browsing images from the article:
  بررسي تلويزيون 46 اينچ سه بعدي C7000 كه در ايران با نام تجاري c7770 به فروش مي رسد' href="/media/k2/galleries/s1/01.jpg" rel=lightbox[gallery4036c5fdb5] target=_blank jQuery19109490979888261418="27"> کلیک کنید کلیک کنید
 • Navigation tip: Hover mouse on top of the right or left side of the image to see the next or previous image respectively.

  You are browsing images from the article:
  بررسي تلويزيون 46 اينچ سه بعدي C7000 كه در ايران با نام تجاري c7770 به فروش مي رسد' href="/media/k2/galleries/s1/02.jpg" rel=lightbox[gallery4036c5fdb5] target=_blank jQuery19109490979888261418="29"> کلیک کنید کلیک کنید
 •  
View the embedded image gallery online at:
http://www.zoomit.ir/articles/video-audio/television/71-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%D9%8A-%D8%AA%D9%84%D9%88%D9%8A%D8%B2%D9%8A%D9%88%D9%86-46-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D9%8A-c7000-c7770-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86?tmpl=component&print=1#sigProGalleria4036c5fdb5

به نظر من این استراتژی سامسونگ در ایران واقعا درست نیست و این نام گذاری باعث انتخاب نادرست مشتری می شود. در ادامه به بررسی این تلویزیون سامسونگ که توسط Cnet انجام شده می پردازیم:

بررسي نقاط قوت و ضعف تلويزيون 46 اينچي سه بعدي سامسونگ C7000 یا C7770 در ایران

نكات قوت:

ظاهر جذاب، كيفيت تصوير مناسب، صداي بسيار مناسب

نكات ضعف:

قيمت بالا، سايز كوچك براي مشاهده تصاوير سه بعدي

بر اساس اعلام سامسونگ، 90 درصد تلويزيون هاي سه بعدي خريداري شده در نيمه اول سال 2010 در اروپا، متعلق به برند Samsung است. اين موضوع تعجب بر انگيز نيست؛ چراكه اين كمپاني اولين توليد كننده تلويزيون هاي سه بعدي بوده و بيشترين مدل هاي تلويزيون سه بعدي را نسبت به ساير برند ها ارائه داده است.

اما فروش بالای محصول نشانه كيفيت بالاي يك برند نيست. آيا اين كمپاني گروهي از محصولات با كيفيت و منحصر به فرد را به فروش رسانده يا دسته اي از تلويزيون هاي متوسط را؟

براي رسيدن به پاسخ اين سئوال، ما از سامسونگ در خواست كرديم كه يك تلويزيون 46 اينچ مدل 46C7000 كه در ايران با نام C7770 به فروش مي رسد را در اختيار ما قرار دهد. اين تلويزيون داراي نور پس زمينه LED است و از پر طرفدارترين تلويزيون هاي اين كمپاني به شمار می رود، همچنین به دليل سايز مناسبي كه دارد براي بسياري از خانه ها مناسب به نظر می رسد.

باريك ، سبك و مجلل 


مانند بسياري از LED TV ها، مدل C7000 بسيار باريك است. سامسونگ به ظاهر تلويزيون بسيار اهميت مي دهد و هر سال تلويزيون هايي با ظاهر جديد توليد مي كند. تلويزيون شما هر چه هست در برابر زيبايي اين تلويزيون كم مي آورد. اين تلويزيون واقعا زيباست.

البته به علت ضخامت بسيار كم اين تلويزيون و عدم وجود فضای کافی در پشت آن، آداپتور برق در داخل تلویزيون قرارداده نشده و از آداپتور خارجی استفاده شده است که باعث می شود پشت تلویزيون كمي شلوغ به نظر برسد.

وقتي سايز مهمترين مسئله است 

زماني كه بحث تلويزيون هاي سه بعدي است هر چه سايز بزرگتر باشد و صفحه نمايش به شما نزديك تر باشد، تصاوير سه بعدي بهتري را مشاهده خواهيد كرد. علت اين مسئله اين است كه به محض خارج شدن چشمان شما از محدوده و زاويه در نظر گرفته شده صفحه نمايش، تصاوير تار خواهند شد. براي اطلاعات بيشتر به مقاله مربوط به "مشاهده سه بعدي در پلاسما و ال سي دي" مراجعه فرماييد. بنابراين اگر اندازه اتاق TV شما متوسط يا بزرگ است و قصد تماشاي فيلم هاي سه بعدي داريد اين تلويزيون براي شما كوچك است. ولي اگر هدف اصلي شما مشاهده تصاوير دو بعدي است، اين سايز گزينه مناسبي براي شماست.

Ghosting يا Crosstalk در C7000

در مقالات قبل ديدم كه براي مشاهده تصاوير سه بعدي، گزينه هاي بهتري نسبت به ال اي دي وجود دارد.

زماني كه شما تصوير سه بعدي را مشاهده مي كنيد در واقع دو تصوير جداگانه و هر كدام از يك منظر در حال پخش هستند.  تصوير سه بعدي با نمايش اين تصوير ها يكي پس از ديگري توليد مي شود. و عينك هم در هر لحظه يكي از تصاوير را دريافت مي كند و نور يكي از شيشه ها را قطع مي كند تا هر چشم در هر لحظه يك تصوير را مشاهده كند. اگر تلويزيون به اندازه كافي سريع نباشد و نتواند با سرعت كافي تصاوير را توليد كند ممكن است چشم راست شما به مدت يك ميلي ثانيه تصويري را كه چشم چپ قرار بوده ببيند را مشاهده كند. زماني كه اين اتفاق بيافتد، شما دور تصوير Ghosting يا Crosstalk مشاهده خواهيد كرد.

اين مشكل در C7000 وجود دارد ولي خيلي جدي نيست. در واقع اين مشكل خيلي قابل توجه نيست و اينگونه نيست كه تصور كنيد همواره ديد شما را محدود و يا تار مي كند. بلكه تنها گاهي اوقات اين اتفاق مي افتد.

كيفيت تصوير دو بعدي در اين تلويزيون 

يكي از ويژگي هاي اين تلويزيون اين است كه تصاوير دو بعدي را به بهترين شكل نشان مي دهد. اين تلويزيون تصاوير زيبا و درخشنده اي به شما ارائه خواهد داد. تصاوير HD در اين تلويزيون بسيار با كيفيت است. با يك ديسك Blu-ray شما كوچكترين جزئيات تصوير را مشاهده خواهيد كرد. 

اگر جزو افرادي هستيد كه به كيفيت تصوير اهميت مي دهند، به شما پيشنهاد مي كنيم زمان تماشاي فيلم، تلويزيون را روي حالت Movie قرار ندهيد. زيرا در اين حالت كيفيت تصوير شبيه به فيلم هاي كم ارزش مي شود نه يك فيلم هاليوودي كه چندين ميليون دلار براي ساخت آن هزينه شده است.

كيفيت صداي خوب

صداي اين مدل تلويزيون سه بعدي سامسونگ غافلگير كننده است. ديالوگ ها به وضوح شنيده مي شوند. اسپيكر هاي داخلي اين تلويزيون بسيار خوب هستند. اگر چه براي ديدن تصاوير سه بعدي به شما توصيه مي كنيم يك مجموعه سينماي خانگي و يا اسپيكر مناسب تهيه كنيد.

نور پس زمينه نامناسب

مشكل بزرگ تلويزيون هاي سه بعدي با نور پس زمينه LED خصوصا از نوع حاشيه اي (Edge LED) اين است كه پنل تصویر خيلي روشني راارائه نمي كند. اين مشكل در اين تلويزيون كاملا مشهود است. خصوصا در تصاويري كه گوشه ها و بالا و پايين تصوير تيره باشد، شما نقاط روشن و پر نوري را مشاهده مي كنيد.

يكي ديگر از مواردي كه در اين تلويزيون ممكن است اذيت كننده باشد كنتراست اين تلويزيون است. اگر تصويري داشته باشيد كه كاملا سياه باشد و سپس تصاوير روشن تر در اين تصوير سياه وارد شوند، به علت كنتراست بسيار زياد اين تلويزيون، نور بسيار زيادي(از تصاوير روشن ) در بين تصاوير سياه به چشم مي خورد. بنابراين براي اين كه اين دسته تصاوير چشم شما را اذيت نكند به شما پيشنهاد مي كنيم نور پس زمينه را كه به صورت پيش فرض روي 10 تنظيم شده به 6 كاهش دهيد تا هم رنگ سفيد خوبي داشته باشيد و هم مشكي عميق را به خوبي ببينيد.

كيفيت تصاوير سه بعدي و تبديل دو بعدي به سه بعدي

كيفيت تصوير سه بعدي در اين تلويزيون خوب است ولي به خوبي سايز 55 اينچ اين مدل نيست. به طور كلي به دلايلي كه در مورد ايجاد Ghosting اشاره كرديم تصاوير سه بعدي عالي را مشاهده نمي كنيد. در واقع اگر به دنبال مشاهده بهترين تصاوير سه بعدي هستيد اين تلويزيون پيشنهاد خوبي براي شما نخواهد بود. ولي اگر يك تلويزيون سه بعدي نياز داريد كه گاهي با آن فيلم ببينيد و به كيفيت تصوير سه بعدی آن خيلي حساس نيستيد اين تلويزيون را به شما  پيشنهاد مي كنيم.

[div class="notice" class2="typo-icon"]تبديل دو بعدي به سه بعدي تنها مي تواند شما را دچار سردرد كند. براي يك تلويزيون ممكن نخواهد بود كه تشخيص دهد عمق هر قسمت از تصوير چقدر بايد باشد. اگر اين چنين بود هيچ گاه تكنولوژي سه بعدي به اين شكل منحصر به فرد ساخته نمي شد.[/div]

همچنان در جعبه تلويزيون عينكي نيست

مانند ساير توليد كنندگان TV، عينكي در جعبه تلويزيون وجود ندارد . cnet در اين باره مي گويد:

[div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"]ساموسنگ گفته است كه يك set عينك به هراه تلويزيون وجود دارد. ولي در هر صورت شما بايد از فروشنده خود سئوال كرده و با او توافق كنيد.[/div3]

و اين بدين معني است كه استفاده از قابلیت سه بعدي تلويزيون سامسونگ تنها با هزينه كردن مضاعف امكان پذير است. البته هنگام خريد اين تلويزيون بهتر است با فروشنده توافق كنيد زيرا هيچكس دوست ندارد مشتري يك تلويزيون گران قيمت را براي يك دستگاه 80 يورويي از دست بدهد. البته سياست هاي فروش سامسونگ در كشور هاي مختلف متفاوت است و ممكن است در ايران همراه با اين تلويزيون عينك سه بعدي رايگان نيز ارائه شود. اين سياست بسته به سودي كه هر كشور روي تلويزيون هاي خود اعمال مي كند، متفاوت است.

ساير نكات

مانند چندين مدل قبلي سامسونگ اين تلويزيون فرمت هاي مختلفي را از طريق USB  و يا حتي شبكه خانگي پخش مي كند. نور پس زمينه خيلي خوب نيست و به علت قيمت بالاي 1500 يورويي، نمي توان اين تلويزيون را به عنوان يك تلويزيون دو بعدي بسيار خوب نيز پيشنهاد داد.

نتيجه

صرف نظر از نور پس زمينه و كيفيت تصاوير سه بعدي، مدل C7000 كه در ايران با نام C7770 خوانده مي شود، يكي از بهترين دو بعدي هاي بازار است و تصاوير SD و HD را به خوبي نمايش مي دهد. در كل اگر به دنبال خريد تلويزيوني هستيد كه هزينه آن براي شما مهم نيست،  حتما در ويترين سامسونگ به دنبال اين مدل باشيد.

منبع: cnet.co.uk

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر خبرهای فناوری اطلاعات

تلویزیون OLED Multi View سامسونگ، ۲ ویدیو متفاوت را در یک تلویزیون ۵۵ اینچ، نمایش می‌دهد

تلویزیون OLED Multi View سامسونگ، ۲ ویدیو متفاوت را در یک تلویزیون ۵۵ اینچ، نمایش می‌دهد

نمایش ۲ تصویر برروی یک نمایشگر فناوری تازه‌ای نیست، پیش‌تر شارپ و دیگر شرکت‌ها نیز از این فناوری در محصولات خود استفاده کرده‌اند حتی نمایشگر به کار رفته در برخی از اتومبیل‌های امروزی، تصاویر متفاوتی ر ...
معرفی پلاسمای باریک و باکیفیت پاناسونیک مدل VT50 ویژه

معرفی پلاسمای باریک و باکیفیت پاناسونیک مدل VT50 ویژه

پاناسونیک در سال 2012 تلویزیون پلاسمای فوق العاده جذاب VT50 خود را معرفی کرد. این تلویزیون پلاسما بر خلاف مدل های پیشین ظاهر بسیار زیبا و باریکی دارد. VT50 تصاویر سه بعدی را با فناوری Active Shutter ن ...
CES 2012: سونی از "نمایشگر کریستال LED" پرده برداری کرد

CES 2012: سونی از "نمایشگر کریستال LED" پرده برداری کرد

سونی از نسل جدید LED های خود در CES 2012 پرده برداری کرد و نشان داد که بدنبال چند برابر کردن رزولوشن تلویزیون ها است. این غول ژاپنی نمونه اولیه ای از تلویزیون مجهز به فناوری جدید این شرکت که "Crystal ...
ال جی عکس های جدیدی از بزرگترین تلویزیون OLED دنیا منتشر کرد، کیفیت فوق العاده، ضخامت بی نظیر

ال جی عکس های جدیدی از بزرگترین تلویزیون OLED دنیا منتشر کرد، کیفیت فوق العاده، ضخامت بی نظیر

شرکت کره ای ال جی که در سال 2011 در شاخه تلویزیون بسیار موفق عمل کرد، محصولات بسیار جذابی را برای معرفی در نمایشگاه CES 2012 آماده کرده است. ال جی با اعلام اینکه توانسته تلویزیون 55 اینچ OLED تولید کن ...